+421 908 755 690
Ako sa chcete cítiť vy? Zamerajme na to vašu pozornosť.

8 +1 POMÔCOK ako sa cítiť dobre:)

8 +1 POMÔCOK ako sa cítiť dobre:)
http://www.citimsatudobre.sk/program-metabolic-balance/

Začnime tou najlepšou, bonusovou:
Nevenujte pozornosť negatívnym myšlienkam!:) Vyberajte lásku, radosť, krásu, odmietajte všetko zlé a negatívne, čo vám chodí do hlavy. Potom budete skutočne radostne Žiť:)

A pravidlá Metabolic balance k strave tomu napomôžu:
Pravidlo 1
Jedzte len tri jedlá za deň.

Pravidlo 2
Dodržujte minimálne 5-hodinovú prestávku medzi jednotlivými jedlami. POKLES INZULÍNU pri 5-6 hod. pauze medzi jedlami a aj počas nočného spánku umožní efektívne spaľovanie tuku. Podporí sa tým aj produkcia hormónov, ktoré telo chránia pred zápalmi a starnutím.

Pravidlo 3
Konzumácia jedla od prvého do posledného sústa či dúšku kávy by nemala trvať dlhšie ako 60 min.

Pravidlo 4
Pre trvalú reguláciu inzulínu začnite každé jedlo jedným alebo dvoma sústami z bielkovinovej zložky jedla (napr. mäso, ryba, syry, jogurty, orechy, strukoviny, vajíčko,…). Ak sa do žalúdka dostane najskôr bielkovina, pankreas začne produkovať hormón glukagón, ktorý vyvoláva pocit nasýtenia, a ako protihráč inzulínu bráni jeho produkcii. Pri nízkej hladine inzulínu sa naštartuje „spaľovanie“ tuku a nepríde „vlčí hlad“.

Pravidlo 5
Biologická hodnota – V jednom jedle konzumujte len jeden druh bielkoviny, avšak ku každému z troch jedál v rámci dňa iný druh bielkoviny. Naše telo rozkladá prijatú bielkovinu z potravy na aminokyseliny a následne si vytvára telu vlastnú bielkovinu. Čím viac je potravinová bielkovina podobná telu vlastnej bielkovine, tým vyššia je jej tzv. biologická hodnota. Ide najmä o 8 esenciálnych aminokyselín (leucín, izoleucín, valín, fenylalanín, lyzín, treonín, tryptofán, metionín, histidín), ktoré telo prijíma z potravy, nevie si ich vytvoriť. Potraviny odporúčané metabolic balance majú vysokú biologickú hodnotu (nad 70%) a odporúčame nekombinovať viac druhov bielkoviny v jednom jedle. Predídeme tak zároveň aj prekysleniu organizmu.

Pravidlo 6
Pokiaľ je to možné, nejedzte po 21,00 hodine.

Pravidlo 7
Počas dňa pite pre vás vypočítané/odporúčané množstvo čistej vody. Podporíte tým detoxikáciu, vyplavenie odbúraných zvyškov von z tela. (0,035 x vaša hmotnosť = množstvo vody na 1 deň)
Kávu a čaj pite k jedlu, v prestávkach medzi jedlami prijímajte len čistú vodu.

Pravidlo 8
Jedzte porciu ovocia na záver jedla (jedno jablko denne – pre vysoký obsah vitamínov, minerálov; vláknina podporí vylučovanie škodlivých produktov metabolizmu).

Krásny a slnečný deň:))))